Jo, pak že se peníze neválí na zemi, jen je zdvihnout!

úterý 9. červen 2009 01:01

Ilustracní foto
http://www.vitalia.cz/clanky/musi-koukani-na-televizi-bolet/

Ahoj zlato, jsi v pohodě?
Miluju Tě, sejdeme se večer doma.
Zvládneš to?
Já to zvládnu, miluju Tě,
Jsi v pořádku?
Kdyby to nebylo dobré, řekni mi to,
Ne, jsem pořádku.
Musím končit, máme výjezd.
Dej na sebe pozor zlato.
Určitě, to bude v pohodě,
Miluju Tě

Poznáte, kdy jde v dialogu o muže a kdy jde o ženu?

Je to stejné, zda jde o paní v domácnosti co se připravuje péct jablkový koláč a odpoledne s dítětem do parku, nebo o paní, která je poprvé z nemocnice doma a ještě se mnoho nemůže pohybovat. O mužského může jít jak o redaktora z televize co má výjezd do terénu za zprávami, tak o policajta, či lékaře mající pohotovost.

Něco podobného na mě právě hučí z televize z obýváku jako zvuková kulisa a já jsem si řekla, že ten jiskrný dialog musím zachytit. Víte o jaký jde film? Nevíte? Já Vám to řeknu, jde o jakýkoliv průměrný americký film. Každou možnou chvilku mají Amíci nutkání si říkat, že se milují, zda jsou v pohodě a jestli to zvládnou.

Dokonce mi tuhle i má nejmladší vnučka při vaření (tedy společném vaření) řekla: „Mám tě ráda". Tedy šišlala u toho, nedodala, zlato a neptala se jestli to zvládnu, ale stejně jsem zůstala dost překvapená.

Zoufalství je, že tento dialog docela vážně převzala i dílka co se tváří seriozně na seriózní TV stanici. Když člověk slyší z úst renomovaných herců, hrající dlouholeté manžele, kteří se loučí po snídani při odchodu do práce, dialogem tipu - měj se hezky, sejdeme se večer - tak nevím která bije. Vypadá to, že se sejdou doma jen málokdy, když se o tom musí ujišťovat...

Televizi si platíme, tedy tu Českou dokonce několikrát, nejen z daní, ale ještě přímo od nás, z naší peněženky a také z peněženek podnikatelů, kteří z toho mají mimo sledování programu i svůj efekt. Další televize si platíme soukromé, tedy Ti, co je jim základní vybavení málo, nechtějí se dívat jen na podobné filmy, jako jsem popsala a pořídí si určité nadstavby. Jako třeba já. Mám ráda staré filmy různých žánrů, některé pro jejich uměleckou a vypovídací hodnotu, některé z nostalgie.

Tak jsem si s radostí připlatila za stanici CS-film. Ne, není to další pobočka CS-klubu, bývalého kolegy blogera pana Hedvicka, je to TV stanice, co od pravého poledne začíná své vysílání a jede jeden letitý film za druhým, tedy asi 6 filmů denně. Těšila jsem se, že znovu shlédnu filmy, které nebyly dost dobré pro veřejnoprávní vysílání filmů pro pamětníky, protože některé byly dost na "bednu" a některé nevyhovovaly minulým idejím.

Některé se tam opravdu k mé radosti objevily, ale postupem času jsem začala mít silný pocit, že své vysílání započala tato televizní stanice tak, že nakroutila na nekonečný digipásek  určitý počet filmů a ty jedou stále stejnou smyčku. Občas se majitelé probudí a sdělí své okaté sekretářce: „Maruško, připlácla tam něco nového, aby nám ty lidi nezačali nadávat." No a Maruška jde a občas tam něco nového připlácne, takže se smyčka prodlouží.

Tak za co já jsem si to vlastně připlatila, když se nakonec tato televizní stanice chová stejně, ne-li hůře než ty ostatní. Vypadá to, že jsme plátci na dobročinné účely. Naše peníze, zasílané každý měsíc jsou pro ně docela dobré, ne? Náklady minimální, doufám, že alespoň platí ty daně...

Jo, pak že se peníze neválí na zemi, jen je zdvihnout!

foto na perexu

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)