Drahouškové, bylo mi ctí…

úterý 12. květen 2009 18:00

Ano, každé pondělí můžete na TV Barrandov uslyšet tuto větu od Jana Saudka, pokud drahoušky nenahradí miláčky.

   

Má své talk show a já se přiznávám, že si ho nenechávám ujít. Nejen, že má zajímavé a skvělé hosty, ale působí jako příjemný a milý hostitel, který ví, proč si zrovna tyto hosty pozval. No, tak dobře, které mu TV Barrandov pozvala.

Nejsem obdivovatelka jeho fotografií, pro mě skončilo fotografické umění u  Josefa Sudka , ale zejména u Františka Drtikola. I když to byl fotograf převážně ženských aktů (jeden takový, byť kopie, nám visí v ložnici od nepaměti...), uměl zajímavě fotografovat i portréty, jako např. Josefa Čapka.

Od Jana Saudka mě zaujalo jen pár fotografií, např. jeho autoportrét (akt?) v rámu a jeho foto se synkem (?) v náručí. Mám raději styl jednoduché a při tom geniální linky Oty Janečka. Fotografie Jana Saudka na mě působí těžce, přepečlivě naaranžovaně a ani ty, které se snaží o originální výpověď pocitů, či čehosi, mě nepřesvědčily. Vím, je to moje mínus, nevidím tam to co ostatní, mnohem povolanější. Taky proč? Nehraju si na znalce umění.

Ale zpět k pořadu. Moc oceňuji přístup Jana Saudka ke svým hostům, protože se jako k hostům skutečně chová. Naslouchá jim, je k nim vlídný a opravdu vypadá, že ho zajímá, co jeho hosté říkají a snaží se o navození jejich pohodlí. Své hosty nikdy neshazuje, shazuje spíše sebe a to způsobem docela milým. Jaktěživ jsem nehospodařila s infaltivními slovíčky, ale od něj mně - drahouškové, bylo mi ctí, či oslovení - miláčkové, vůbec nevadí. Je osobnost se vším všudy. Stůl, podpíraný mužskou postavou v záklonu, a pohodlná, barevná pohovka s několika polštáři, dotváří příjemnou atmosféru popovídání si s hosty. Talk show Jana Saudka je vlídné a obohacující o příjemný zážitek, vč, mnoha zajímavých informací od zajímavých hostů.

Kdybych měla srovnat pořad Jana Saudka s pořadem Jana Krause, pak by na to stačila tři slova. Jsou to protipóly.

Tak mě tak napadá, určitě bych si do svého salonu pozvala i oba pány.

saudekbar.jpg

 

foto na perexu a výše  TV Barrandov

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)