Konec anonymity nicka Čecha

úterý 26. červenec 2016 15:51

Konečně se mi podařilo v jednom muzeu  objevit za pomocí kurátora sbírky, podle indicií, co na sebe nick Čech prozradil, jeho pravou podobu a jméno.

Pravda je, že foto je z dřívější doby, z jeho mládí, ale konečně podle tohoho získal zde na blogu alespoň nějakou svoji pravou tvář. Klidně řeknu i jeho pravé jméno, protože adresu neuvedu a jmenovců může být hafo, protože má tak obyčejné jméno, Ivan Novák.

Ivan Novák byl na vojně vzorným vojákem, říkal si Váňa a chtěl, aby jej tak oslovovali jeho spolubojovníci i nadřízení. Ti to ale odmítali, že to nemá v papírech. Ivan se pokusil při opušťáku papíry se změnou jména opatřit, ale bohužel, bylo mu řečeno, aby přišel až bude v civilu.

V poslední chvíli si pověst vzorného vojáka pokazil, protože ještě když byl vzorným, obtěžoval jistou soudružku od telegrafistů, ta jej později uvedla jako otce jejího dítěte. Nesvědomitý voják, Ivan Novák si soudružku odmítl vzít. Později se mu hodilo, že hrdá matka odmítla přijímat od něj alimenty s tím, že si dítě vychová sama, že peněz má dost, protože za socialismu se stát o takové matky postaral dostatečně, a ona sama, podle svých slov, vydělávala na vojně slušný peníz.

Tak sice neplatil na dítě nic, ale do civilu šel s hanbou a se škraloupem v posudku, že se nezachoval podle morálky socialistického soužití. Ivan Novák však nezatrpknul a myšlenky socialismu šířil a šíří dál.

Moc pěkně jsme asi s panem kurátorem popovídali, a já jsem mu dala odkaz na BB, aby měl dostatek materiálu ke studiu, případně doplnění muzejního spisu Ivana Nováka, alias Vlastimila Čecha.

vojaci1.jpg

Ivan Novák, alias Vlastimil Čech je úplně poslední vlevo v době, kdy si pokazil pověst vzorného vojáka a proto je na fotu smutný, s pláčem na krajíčku...

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)