Mají vaše děti ve škole svého sběrového referenta?

úterý 29. březen 2016 13:35

Dotace, kouzelné slovo, DOTACE.

Tak, zase máme krůček k získání dotací, tentokrát na sběr dešťové vody - na nákup sudů, viz klik

Nevím, jak bude probíhat organizace, kontrola plnění sudů, zda někdo ty dotační peníze náhodou nezneužije na nákup sudů na víno, ale je to docela zábavná představa. Jak se do této bohulibé akce zapojí mládež? Ještě sbírá kaštany a bukvice? Tentokrát by mohla tedy pomoci s tou vodou, sběrový referent vítězné školy, která by naplnila nejvíce sudů by mohl obdržet první cenu, třeba kolo a žáci by se za odměnu mohli koupat zdarma na místním koupališti.   

Já se bohužel této akce zúčastnit nemůžu, ani bych na dotace na zakoupení sudů nedosáhla, protože na to, jak tuto akci praktikovat u činžáků zatím nevyšla žádná příručka.

Tak mě tak napadá, kam jde ta dešťová voda, jímána do drahého potrubí - dešťová kanalizace, které je zbudované ve většině měst, městeček a vesnic (některých). No, ty trdýlko, to je otázka, samozřejmě že se vrací do tvé domácnosti a hezky za ni zaplatíš nemalý obolus, znáš přeci účet vodné - stočné… Přiměřeně chytrý člověk, který chce šetřit, dávno již sudy na vodu doma na svém pozemku má. Nevím, zda se houfně začnou budovat suché záchody, možná se vrátí i stojany na umyvadla se džbánem na vodu, a budeme se mýt jako NAŠE babičky.

Žádné plnění bazénů soukromníků z veřejného vodovodu, kteří už nevědí co by, a drahou vodu lijí do svých bezedných nádrží, zatím co na poli schne kukuřice. Hezky ať si vodu nahamouní do sudů. 

Myslím si, že dotace na zakoupení sudů na sběr dešťové vody je dobrý počin, obzvláště v době, kdy je dlouhodobé sucho… 

Zase ušetříme náš přírodní zdroj, proudící vodovodními trubkami a jejich majitel (těch vod, ne trubek), který by přišel o své zisky, vodu opět zdraží…

Nezoufejme, my, kteří nedosáhneme na jakékoliv dotace, třeba se jednou podaří a dosáhneme na dotace na péči o staré, nemocné, nemohoucí a umírající, zatím se to zdravotním pojišťovnám malinko vymyká z rukou. Ale to jsem již zase někde jinde, tady: klik

P1170495.JPG

voda klesá...

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)