Budeme se mejt na Vánoce a Velikonoce, čistotnější i na narozeniny

pátek 18. březen 2016 13:10

Pamatuji obrázky, kde byly zobrazeny přeškrtnuté kapající kohoutky s nabádáním k šetření vodou. Zrovna tak i slogany – nesvítí někde zbytečně? A na obrázku zářila žárovka.

Na každém kroku bylo nabádání k šetření, od potravin až k energiím, o penězích nemluvě, k tomu sloužily i  kovové spořitelní pokladničky na klíček již pro malé děti. Jednu jsem taky měla, moc jsem do toho nenašetřila a když ano, tak jsem zde nasmolené penízky nutila k vypadnutí. Sama sobě zlodějem. Já jsem tehdy předběhla dobu, protože jsem myla nádobí pod tekoucí vodou a někdy, POVAŽTE! jsem si lehla do vany s vodou a nechala vodu z kohoutku volně téci, že aby byla ve vaně pořád hezky teplá...

Ale dosti starých časů, po staru se přeci žít nedá. Jedno je ale jisté, když někoho vychováváme, nejlepší je vlastním příkladem.

Náš stát nás vychovává mnohde až moc (kdečeho zákazy), dbá, abychom nebyli hloupí a nelezli pod kola dopravním prostředkům, tedy nás označí reflexně, dbá na naše zdraví, tedy všude zakáže kouřit, dbá na to, abychom dbali na každoroční prohlídky a čištění komínů, ti co mají auta, aby se zúčastnili emisních prohlídek, abychom pejsky venčili pouze a jen na vodítku, atd. atd. V tom houští, co všechno nám pod pokutou nařizují se už nevyznám, ale vzhledem k tomu, že už mě v tomto věku většina těchto nařízení míjí, žiji docela svobodně a dokonce ani pokutu za jízdu v MHD nemohu obdržet, protože mě, jakožto příslušníka staré gardy velkorysé vedení města od poplatků osvobodilo.

Jen ty energie naše vlády a strany neuhlídaly. Vodu nám prodaly cizákům viz klik , zde struktura viz klik  Tak toto jsem vyšpiónila na stránkách veolia.cz

Údajně tento mamutek koupil ale jen tu výhodnější část, tu se zastaralými rozvody sítí, prý ne. No jasně, je to chytrý mamutek a věděl, jak na naše vážené státní úředníky, ale jelikož se některé věci špatně dokazují, je zde jen pouhé podezření, fuj, jak špinavé podezření, v našem tak křišťálově čistém státě…

Voda je celosvětový problém, prý se ztrácí a nebude, ačkoliv moří je hafo, ale třeba se někdy přijde na to, jak mořskou vodu LEVNĚ upravit pro pití a další potřebu lidí a zvířat. Nevím, kolik lidí  jímá dešťovou vodu do sudů, či do jiných nádob a využívá ji např. pro zalévání zahrady, ale jsou to beznadějné případy z minulého století, protože šetřit s vodou se prostě nevyplatí. Čím menší spotřeba, tím vyšší cena. To jsou paradoxy, milostivá paní, že?

Tak nám zase zdražili vodu a tím i odvod vody do kanalizace. Určitě to zdražení není poslední a tak se možná, pokud to vůbec ještě půjde, budeme vracet do dávných dob našich předků, kdy se nemyli (blé) a nebo alespoň do začátku minulého století, kdy se s vodou šetřilo a např. záchody byly na venkově (dokonce i ve městě) tzv. suché. Lidi se koupali jednou týdně ve vaně (dokonce jeden po druhém) a vůbec, koupelnu měl jen někdo.

Já nevím, kam přijdou ty naše úžasné životní úrovně, které, jako všechno, souvisí se vším. Voda nám zase zdraží téměř všechno, nejen v domácnosti… a mamutek si zvýší sumy na bankovních účtech nejen ve firmách, ale i v soukromí. Ano, ti chytří nás hloupé válcují… 

P4150050.JPG

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)