Jak jsme si zlikvidovali zdravotní sestry a začali je dovážet

středa 24. únor 2016 22:25

Kdo by neměl rád film Sestřičky, ale ano, jsou tací, ale myslím si, že je jich moc málo, protože tak hluboce lidský film musel zapůsobit i na ty největší škarohlídy.

Vzdělávání zdravotních sester kdysi zajišťovaly střední zdravotní školy a jak se ukázalo, nějaká hlava pomazaná zjistila, že je to málo. Nasadila zbraně hromadného ničení a začala s tím, že zdravotní sestra musí mít vzdělání delší než má sám pan doktor. Zbavila je donášení a vynášení mís, stlaní postelí, tedy ne tak úplně, ale vyrobila nižší zdravotní personál, vyšší zdravotní personál a nejvyšší zdravotní personál, až se nám ta zdravotní sestřička úplně rozplynula do několika kategorií. Pozor, já vím, že je nutné  vzdělávat se celý život, však to mám za sebou, ale to co se děje se zdravotními sestrami,  je na palici.

Střední zdravotnické školy by především měly zajišťovat úplné vzdělání budoucích zdravotních sester a pak teprve, ve formě doškolování na jednotlivých pracovištích seznamovat zdravotní sestry s novinkami a celoživotně je vzdělávat. Zatím je to tak, že absolventky středních škol  se stávají pomocným personálem se stlaním postelí, vynášení mís apod.

 Po absolvování střední zdravotnické školy vychází zdravotní setra jako nehotový polotovar, který je nutno vzdělat za patřičné peníze a firmami, které jsou jediné, které takový nedodělek dodělají.

Kdybych se měla rozhodovat doporučit své dcerce vystudovat  střední zdravotní školu, tak to neudělám, protože po jejím absolvováním se vyžaduje pro akreditovanou zdravotní sestru další 3 roky nástavby, takže by bylo lepší, aby rovnou studovala medicínu a stala se z ní paní doktorka. Považuji tento systém vzdělávání zdravotní sestry  za likvidační, což se opravdu projevuje všude. Nejen, že mají zdravotní sestry platy, které jsou opravdu na nízké úrovni, ale vyžaduje se po nich něco, co je víc, než po doktorech.

Ale najednou, ajta, když jsme ty zdravotní sestry podřídily podivným praktikám ve vzdělávání, kde jde zase jen o peníze,  je všechno jinak. V blízké budoucnosti nebude vůbec to tříleté studium potřeba, ale  pozor! jen pro zdravotní sestry z jiných zemí, protože už teď je situace se zdravotními sestrami u nás v nemocnicích , tedy těmi českými, na mašli.

A výsledek? Pojďte a poslyšte, tedy, pojďte a pohleďte:

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/cesko-chce-dovazet-zdravotni-sestry-z-ukrajiny-jina-moznost/r~823db56ada6811e584160025900fea04/?utm_source=volnyHP&utm_medium=newsbox&utm_term=link_1 

 

Věřte, že když se dostanete do nemocnice, že vás potěší vzdělaná zdravotní sestra, ale i taková, která vás třeba vezme za ruku, nebo vyslyší vaše stesky…

sestricky.jpg

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)