Milé Lidovky,

sobota 20. únor 2016 21:45

v posledních několika letech žasnu nad tím, jak někteří blogeři, i komentující mají strach o pověst Lidových novin. Vypadá to, že jen jim záleží na blahu a kvalitě Lidovek, jejich snaha o vrácení pověsti LN je jejich prioritou, ale jen Lidovky na to házejí… kamínek. Když se na to podívám  svým rekonstruovaným zrakem, zjišťuju, že to tak úplně není pravda.

Tu pověst na BB tvoří především autoři blogů, nikoliv komentující. Spousta komentujících dávno BB opustila, protože BB nemá příliš velké množství šikovných současných blogerů. Někteří blogeři si osobují právo kormidlovat BB. Jestli je to dobře, o tom pochybuji. Zde  dominují důchodci. Není to vina jen Lidovek, kteří na to hází ten kamínek, ale atmosférou mezi těmi důchodci. Navzájem se nenávidí, jiní zase kamarádí a všichni dohromady by chtěli určovat pravidla.  Jsou přesvědčeni, že jen oni jsou základním kamenem  blogu, že by měli být oceňováni a hájeni,že  nad ně nikdo není.  Inu, kde je bezvládí, tam se samozvaní vládci vždycky najdou.

Někdy mě  komentující štvou, melou něco, co s článkem nesouvisí, baví se o úplně něčem jiném mezi sebou a ne o tématu, které nastolil autor ve svém článku , mlátí do autora, ať oprávněně, nebo s cílem blogera zabít, ale asi je to dnes jediná adresa, adresa BB, kde je stále nějaká, byť malinko omezená svoboda projevu. Projevují se zde lidi všeho možného druhu, i možných šílenců, inu, život za našimi dveřmi je pestrý.

Blíží se doba, kdy se vyloví z fundusu žehlička a vše zde náležitě vyžehlí. Všichni budou mít právo cokoliv zlikvidovat, hlavně ty nepříjemné komentáře. Ačkoliv jsem si taky myslela, že by měl mít bloger právo na mazání komentářů, dnes si to nemyslím. Bloger, který píše kvalitní články a na nějž reaguje primitiv, či ten, kdo se nelíbí, měl by sám obhájit svoji pozici, nebo se na to vykašlat. Měl by najít cestu, která je pro něj ještě schůdná a kdy už musí přesednout.

Ano, admin je zde pro to, aby byl jazýčkem na váhách, ale kde nic není, ani čert nebere, takže bychom to měli být my, autoři, abychom si místo na slunci vybojovali sami. Však už to trvá docela dlouho. Všichni máme možnost bojovat, nebo jít jinam, jen kňourat bychom neměli...

P.S. Taky jsem zde autorka, důchodkyně, akční skoro 9 let, možná už nemám co říct, jen zde zacláním a nikdo mi to pořádně neřekl, ale možná je to Čech, kterého nechci brát na vědomí a říká mi to. Zamyslím se nad tím.

10792.jpg

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)