Zase ty Husákovy děti

středa 17. únor 2016 16:50

Toto označení mě vždycky neskutečně štvalo, protože to znělo pejorativně a zahrnovalo to i děti, které vznikly z lásky, nejen kvůli výhodám. Vysvětlovat podrobně co je za pojem Husákovy děti je snad zbytečné, ale přesto sem dám odkaz na Wikipedi :

zde odkaz

Moje zamyšlení vzniklo tak trochu po přečtení článku paní Šichtařové, když jsem se procházela jejími články zpětně. zde odkaz

V sedmdesátých letech byla velkolepá podpora rodinám s dětmi, nevím, nakolik to bylo prozíravé ve smyslu obnovy generace, která by měla vydělávat na důchody svým rodičům, nebo jako populistický obrázek vůči západu, ale rozhodně to s tím zabezpečením vyplácením důchodů, tedy naplňováním státní kasy, klaplo. Soudím podle toho, že mi výplaty důchodu stále chodí, ale nechci to zakřiknout.

V současné době mají politici vyryté vrásky na čele zásluhou vymýšlení důchodové reformy, straší lidi tím, že v budoucnu na důchody nebude, vymýšlejí pilíře, také počítají s imigranty a to nejen u nás, ale i v celé Evropě.

Není žádným tajemstvím, že bílá rasa (pro lidi, kteří jsou hákliví na slovo rasa, bílá populace) vymírá, porodnost je na nízké úrovni. Nechci se pouštět na tenký led, abych tady hodnotila všechny ukazatele, které objasňují, proč mají ženy méně a méně dětí. Určitě je to více faktorů.

Jsme sice v jiném století, ale pro chudé zůstává (nemají ani na pivo) jediná zábava – sex, ale ti chudí to nezachrání, protože už ví jak se chránit proti početí, takže ani tudy cesta nevede. Myslím tím třeba klasiku z popisovanou v Babičce Boženy Němcové, rodinu Kudrnů.

Dnes je jasné, že dítě si mohou dovolit převážně zámožní, nebo rodiny, které si přejí dítě natolik, že mu obětují všechno a žijí ve velmi skromných poměrech.

Ech, co chci vlastně říct. Někdy se historie opakuje nepříjemně, ale také by se mohlo přihlédnout k historii, která přinesla i kladné body. Já vím, že nikdo žádným nařízením nezlevní postýlky, vaničky, kočárky, Sunary apod., žijeme v neřízeném hospodářství, kde se nezasahuje do obchodní politiky podnikatele, i když se mnohdy podnikatelské aktivity omezují, třeba určením ceny piva, zákazem kuřáků v podnicích patřících soukromým podnikatelů apod.

Probůh, nevolám po regulaci cen dětského zboží, ale o podporu státu pro rodiny, kterým by se třeba líbilo mít víc než jedno dítě. Jak to zařídit? Kdybych to věděla, tak bych seděla ve vládě. Veselý obličej

Ale fakt je, že důchodovým pilířem by mohly být děti…

petra.JPG

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)