Centrální mozek lidstva

pondělí 1. únor 2016 13:05

Pamatujete na skvělý seriál Návštěvníci? Byl skvělý i proto, že téměř vše, co tam vypadá jako sci-fi se uskutečňuje. Ještě je sice co dohánět, ale to hlavní, co lidstvu chybí je autorita Centrálního mozku lidstva, nebo-li  Cé eM eL.

Hezky ze široka,  pěšky kolem náměstí.

Válka je vůl, hnus, odpornost.

Války zde byly vždycky a bohužel jsou i nadále, i když jsme už v jednadvacátém století, dalo by se říct v tom dosud nejvyspělejším, řízeném počítači. Na některých místech země nemusíte vytáhnout paty z domu a vše můžete z domu řídit. Někteří z nás musíme námahu vyvinout pouze u osobní hygieny, procházkách, či přesunech z auta do auta a domů, nebo z MHD do MHD a domů. Těla lidí se hroutí a lékaři nám sdělují, že se dožíváme delšího věku a na to naše skelety nejsou stavěny, a proto se pajdáme světem. Tak to by stačilo, posunem se, vyspělost století částečně, a z rychlíku, popsána.

Proč jsou vedeny války. Kvůli přírodnímu bohatství, kvůli rozšiřování území nenasytnými vůdci, náboženství a kvůli penězům – výroba a prodej zbraní a vše kolem těchto atritubutů, které s nimi souvisejí. Takže hlavně mamon a moc a to se týká i toho náboženství.

Naše Cé eM eL  se jmenuje Ó eS eN. 

Wikipedie: Cílem OSN je zachování mezinárodního míru, bezpečnosti a zajištění mezinárodní spolupráce. Členství v OSN je založeno na principu suverénní rovnosti, státy mají svá zastoupení, tzv. stálé mise, zejména v hlavním sídle OSN New Yorku, ale také např. v Ženevě nebo ve Vídni. Každý členský stát má své zástupce ve Valném shromáždění a disponuje jedním stejně platným hlasem.Výkonným orgánem je Rada bezpečnosti OSN, jíž přísluší základní odpovědnost za udržení mezinárodního míru a bezpečnosti a jejíž rezoluce jsou právně závazné.

No a teď mně lidi řekněte, jakou má tahle Rada vymahatelnost dohodnutého práva a jak se vyrovnává s odpovědností za udržení mezinárodního míru, aha? Jaký má světový respekt? Války, které se v současnosti vedou se vedou možná i s nějakými sankcemi, které jsou, jak je vidět, zcela bezzubé.

Možná by pomohlo, kdyby za udržení mezinárodního míru byli odpovědni i zastupitelé členských států a jejich vládních představitelů, už teď ale mají odpovědnost za zmařené životy nevinných lidí. Spory mezi státy a agrese vůči jinému státu by měly být řešeny odvoláním vůdců a vlád znepřátelených států, protože se nedokážou domluvit a vše řeší zbraněmi. A války na území jednoho státu? Stejně. Prostě šup s takovými vládami a vládci do mezinárodní šatlavy. Jenže, to by k tomu musela být nějaká vůle a zákony. Má ji a je, Ó  eS eN? Je beznadějné, když většina lidstva je hnána do válek tou menšinou, tedy skupinami lidí… Boha nevolejme, volejme hlasitě k odpovědnosti Radu bezpečnosti OSN.

Já vím, asi jen na hlavním nádraží…

 

Syrta26.jpg

Tady bydleli lidé... ilustrační obrázek ze stránky - zde

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)