Zítra nám budou holit hlavy

úterý 24. listopad 2015 20:50

Pohádky hlavně oceňujeme (mnozí) až když jsme dospělí. Moudra i blbosti se z nich vyloupnou jak hrášky z lusku. Najednou vidíme, co jsme jako děti neviděly. Tenkrát jsme si všimly jak krásně se rozvíjí poupátko, princezna je krásná, ale pyšná a král moudrý, spravedlivý... Řeči o daních, které pronáší královský biřic jiného, "hloupého" krále směrem k pomýlenému ševci jsme zaznamenali až jako dospělí. Tak mě tak napadá, jak to ten král Miroslav dělal s těma daněma on...

 Švédský král vyzval k zákazu koupání ve vaně. Plýtvá se prý vodou a energií. Takový král má vždycky pravdu, když se mu někdo vzepře, je hned o hlavu kratší, nebo alespoň hozen do hladomorny. Odpor proti královské vůli se musí udusit v zárodku. Hladomorna by měla pro mě jistou přitažlivost, ale jen do vánoc, kapr se salátem a rybí polévku bych nerada prošvihla, kór když už jen sedám ke stolu a krmi připravuje rodina mé dcery. Už dávno na štědrý den nekončím schvácená pod vánočním stromečkem, v mrákotách polomrtvá, a tak si to hezky užívám.
 
Ale zpět k nápadu, který se vylíhnul v královské hlavě a  média honem přispěchala a tuto zprávu nám umístila na první stránky svých internetových deníků, abychom o nic nepřišli. Inu, investigativní novináři. Pěkně polopatě nám vysvětlili jak to ten pan král myslel, že má vlastně pravdu, že bychom se měli jen sprchovat a tak ten geniální plán není až taková hámoťa jak by se to těm troubelínům co se koupou ve vaně, zdálo.
 
 
Zatím jsme jako lidi s mozkem a ekonomickým samovzděláváním byli uznáni za schopné sami si tu koupací praxi vošéfovat, ale jak je vidět, jsme schopní čím dál tím méně. Co se uzákonilo zákazů, aby si lidi neubližovali, protože jsou čím dál víc nesvéprávnější, už ani nevím, jsem ve věku, kdy to sledovat nemusím. Ne že bych byla výjimečně svéprávnější než jiní lidé, ale v tomhle věku to nemá cenu. Poslední dveře na dosah, tak co.

 

Jde o populaci v nejlepších letech, která je práceschopná a rozmnožovatelnoschopná (hezký pojem co? Jo, já ráda). A tak když se nechtějí chovat ekologicky, tak jim to nařídíme, lépe řečeno jejich rozjívenosti zakážeme. Ó králi, Ó králi, dokonči prosím svoji myšlenku, všechna nařízení a zákazy se musí kontrolovat a trestat, jinak by k ničemu nebyly. Jak to uděláme?

Budeme nosit Vaší Jasnosti žádosti o výjimky, že máme koupele nařízené od lékaře s dovětkem, že lékaři ten předpis na vanové koupele dovolil nadlékař a proto si vanu můžeme ponechat? My ostatní bez výjimek budeme svážet na hrad sůl, ééé co to plácám, vany? Budeme dostávat na zřízení sprcháčů státní dotace?

 

A co ti, kteří neuposlechnou, vanu si nechají a potají si v ní budou dále rochnit? Budete spoléhat na sousedské vztahy, z nichž budou pocházet anonymní udání? Budete řešit dodržování zákonu o zákazu van namátkovými prohlídkami domácností? Budete zkoumat jakou konzistenci mají ruce a nohy obyvatel, tedy jestli jejich kůže bude zvarhanělá a rozměklá následkem ráchání ve vaně? To u těch kteří budou zdůvodňovat vanu v domácnosti jako že ji potřebují na chemické pokusy? Vzniknou tajné spolky vanových hrátek, jako v USA za prohibice?

 

Já nevím, jen vím, že byste měl tuto úžasnou myšlenku o zákazu koupání ve vaně  rozvést do všech podrobností, abychom netápali. Naši zákonodárci vám jistě rádi pomohou, mají tolik zkušeností s podobnými zákony, že se budete divit.

 

Je to tak, nastává doba, kterou předpověděl Král Já první, tedy že zítra nám králové budou holit hlavy. To abychom náhodou nedostali vši, jejichž rozmach je na vzestupu.

159341035_c7f0e0.jpg

I na krále platí ženská, nemám nastudováno, jak to má v tomhle směru král švédský :-) 

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)