Dnes naposled

středa 17. prosinec 2014 11:25

v roce 2014. Jaký byl pro mě tento rok?

Tento rok byl pro mě rokem hledání, očekávání a změn. Vlastně každý rok stále něco očekávám a stále se něco mění, každý rok si říkám - ten příští bude lepší, dost bylo trápení... Jenže tenhle rok byl pro mě změnou zásadní. Podle svého rozhodnutí a zvážení možností bydlet s jednou, či druhou rodinou svých dětí, jsem opustila domov, kde jsme žili všichni společně skoro 35 let, jako solitér.

Zabydluji se v novém bytě, zvykám si na nové zvuky domu, na nové pohledy z okna, a ráda i na to, že mám téměř vše potřebné v blízkosti domu. Vybaluji z krabic minulost, která se zde stane budoucností. Ne všechno se podařilo přestěhovat, odnesla to valná část talířů a skleniček, spoustu jsem toho rozdala, něco jsem vyhodila, něco se nenávratně ztratilo, jako v bermudském trojúhelníku (:-) třeba řasenku nemůžu najít).

Je to jako se vzpomínkama. A tak ne všechno, co bylo mojí minulostí, se stane součástí mé budoucnosti, zmizelo to v propadlu dějin. Mých dějin. Nostalgii si budu k sobě pouštět jen někdy, jen tu milou, příjemnou, ne tu plačící. Koukám se dopředu, mám ještě své sny, které bych chtěla uskutečnit. Uvidíme, sem tam i líní si své sny plní.

Čeho si žádám od roku 2015? Hlavně klid a mír, zdraví a spokojenost pro sebe i svoji rodinu. Co bych si ještě přála? Abychom nemuseli číst takové, a podobné věci a to nejen v roce 2015: Taliban zabil v pákistánské škole 126 lidí, z toho 84 dětí. Máme právo rozmístit na Krymu jaderné zbraně, řekl Lavrov. Jak jsem viděl starou dobrou Anglii. Umírat.

 

000674.jpg 

 Přeji Vám všem krásné a pohodové Vánoce, a hodně zdraví, štěstí a radostí po celý rok 2015.

 

ppf2015.jpg

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)