Všichni jsou experti na Ukrajinu, jen já ne

neděle 23. únor 2014 12:01

Poslední článek, který jsem o současné situaci na Ukrajině četla, a který mě hodně zaujal, je tento: http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/397792/Zemreli-kvuli-ruskemu-plynu-do-EU-a-Tymosenkove-v-base.html

Po prvním přečtení jsem si řekla, má pravdu ten kluk, taky si to myslím, i když bez těch podrobností, v zásadě je jasné, že Putin nechce o Ukrajinu přijít, jasně, že se jedná o plyn a území, ale jako nic není černobílé, ani tento boj, boj za svobodu lidu Ukrajiny, není černobílý, jak nám média ukazovala, tedy čtyřiadvacítka tím žila přímo dychtivě.

Já jsem “Eurohujer”, zastánce EU, i když blbnou s marmeládou, rumem a v poslední řadě i s pomazánkovým máslem, což mně je srdečně jedno. V obchodním řetězci je stejně skoro všechno jako, tak mi to “játra netrhá”.

Kvůli svému postoji bych tedy Ukrajině, která stojí o Evropskou unii rozuměla, ale rozumím také Janukovyči – Putin.

Čemu nerozumím je postava Tymošenkové. Ženská, co si hlavu obtočí umělým copem jako Marfuša, je pro mě podivná.  Je to jako když ženská po čtyřicítce obleče mini a do vlasů si vetkne mašli. Může mít postavu boží, prostě je divná.

Je mi líto mrtvých, boje ustanou a hrdinové budou mlčet, ano, protože budou spát věčným spánkem.

A  plyn “poteče”, území bude tam či onde, Julija si koupí několik nových umělých copů, možná se stane prezidentkou Ukrajiny a taky se možná dočká i toho, že bude zase po čase svržená, kdo ví?

A Janukovyč dožije svůj život pod Putinovým křídlem, nebo bude vzat na milost a zase se stane prezidentem on a Juliju zase šupne do vězení, kdo ví?

Lid povstal, chopil se zbraně, aby uhájil… co, vlastně? Je mi líto těch mrtvých a zmrzačených...

No vidíte, že já tomu nerozumím… 

tymosenkova.jpg

obrázek ze stránky - zde klik 

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)