Soutěž o nejhorší, nejstrašnější, nejhloupější, nejblbější ČS film

pátek 17. leden 2014 11:55

Měli jsme soutěž o největšího Čecha, nejlepší veselohru století, nejlepší kde co, ale nejhorší kategorie moc vidět nejsou, snad jen soutěž o plyšového lva.

Po dlouhé době jsem se zájmem shlédla veselohru “Pan Novák” a okamžitě se stala velkým favoritem pro soutěž o nejstrašnější ČS film století. Upadla jsem, když mladá dívka sdělila vůdčímu chlapci jakési hudební úderky, že ho nepotřebuje jen jako člověka hodného obdivu, ale hlavně politicky. Na padnutí je samozřejmě spousta scén z tohoto vymazleného filmu. Bylo mi líto tak skvělého herce Jindřicha Plachty, který zde marnil svůj talent, i když některé scény vyznívaly jako jeho oblíbené “šarže”, takže nic moc.

Přemýšlela jsem, který film by ještě zapadl do soutěživé kategorie, tedy takový, který by postrádal alespoň minimum  skutečného života a naskočily mi další pěkní adepti, jako  Hudba z Marsu, nebo Zítra se bude tančit všude. Spousta filmů z té doby je poplatná době, ale dá se na ně koukat, buď na skvělé herce, kteří v nich vystupují, nebo i na skvělé scény (Trampoty oficiála Tříšky, Anděl na horách).

A tak jsem zde a jako organizátor soutěže

Vyhlašuji soutěž o nejhorší, nejstrašnější, nejhloupější, nejblbější (jak sami uznáte za vhodné) ČS film 100letí. Prosím o Vaše návrhy do soutěže, které pak zveřejním a nechám p.t. čtenářům k posouzení, kterýže to film vyhraje. Filmy nemusí mít politický podtex, můžou být i jinak hloupé...

A ještě ceny.

1. cena – souprava 6 hrnečků, které nikdo nechce, (jeden malinko klepnutý)

2. cena – knížka (název je překvapení, ještě sama nevím, kterou obětuji)

3. cena -  pár talířů z 50. let, které nikdo nechce (zachovalé).

Takže, prosím o Vaše návrhy.

Termín pro uveřejnění seznamu Vašich návrhů je do 23. ledna t.r.

Zveřejnění Vašich návrhů pro hlasování je 24. ledna t.r.

Konec hlasování 28. ledna 2014.

Vyhlášení vítězného filmu 31. ledna t.r. 

1175380_564483823633524_1326255383_n.jpg

Ilustrační obrázek, který s obsahem článku nesouvisí, je převzat z Facebooku

 

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)