Mizerové, ukradli mi přeplatek

pátek 3. leden 2014 23:05

Proč já blázen mám ještě účet v bance? Není lepší hrneček v kredenci a SIPO?

Proč posílají naše úřady přeplatky menší, než náklady, které jsou s posíláním spojené, které tu hodnotu přeplatku překračují? Mají tolik peněz? Proč se v naší republice účtuje v neexistující měně?

Nahlédla jsem do elektronického bankovnictví a zjistila jsem, že mi jeden úřad vrátil přeplatek ve výši celé 4,-Kč a poplatek, který si za to účtoval můj bankovní dům zněl na celých 5,- Kč. Zírala jsem, že jsem místo obdržení přeplatku ve výši 4,-Kč  zaplatila 1,- Kč, čímžto, má banka o tu korunu ztloustla, aniž by mi cokoliv dala. Bylo to to samé, jako kdyby mi ho ten úřad vůbec neposlal. Tahle jsem ho viděla jen na monitoru a bylo mi to plat prtný.

A naproti u úřadu? Jejich nákldy určitě převažují mnohem víc než poukázání přeplatku ve výši 4,- Kč. Kdo se má tedy nejlíp? Nikdo nic nedostal, jen Banka.

Další skvělé čtení na monitoru v e-bance byl můj kreditní úrok. Považte, za celý měsíc 0,04 Kč. Co to je? Počítají se v Česku peníze na haléře a jejich desetiny, či setiny? Nech si bankovní úřady počítají, ale mně snad náleží suma zaokrouhlená, no ne? Tedy nula nula nic :-), ale 0,04 Kč vypadá o moc lépe, že? Vypadá to, jako by mi něco přibylo.

A v krámě? Platím 150,- Kč, ale na účtence je suma 149,50 Kč. Jak se pak o tom v obchodě účtuje v podvojném účetnictví? Na bankovní účet 150,- Kč a do výnosů 149,50. V denním obratu velkých nadnárodních řetězců to jde do statisíců. Jak je možné, že se účtuje v měně, která fyzicky neexistuje?

Ideální stav, jak vyloučit příjmy banky, které jim poskytujeme by byl, všechny poplatky sdružit do SIPO, za což je na poště poplatek řádově v jednotkách korun a peníze mít našušlané doma, pak bych měla svůj důchod celý a nekrmila bumbrlíčka banku.

Jenže, v tomto století to už bez bank asi opravdu nejde, kór, když se platby za něco, pomalu ale jistě provádí ve větší míře pohodlně rovnou z domova a to SNAD bezpečně.

Např. já, kupuji jízdenku Praha - Prachatice, Prachatice – Praha přes portál e-jizdenka a tam po výběru autobusu a sedadla si kliknu na zakoupení a jsem v tu ránu přesměrována do své banky, kde provedu úhradu a mám místenku, kterou si buď vytisknu, nebo si pamatuji její kód. Super.

No, postěžovala jsem si a je mi hned líp, však blog je jako lampárna, lampárna jednadvacátého století.

kredenc.JPG

 Zdroj - zde klik nejlevnější banka

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)