Kam kráčíš, BigBlogere?

pátek 15. listopad 2013 18:25

Ano, nabízí se kam, ale to já si nemyslím a ani bych si to myslet nechtěla. Psaní blogů je skvělá záležitost, člověk si zde může ověřit své názory na cokoliv, autor má radost, když se pod jeho článkem rozpoutá diskuse, protože vidí, že svým tématem zaujal, ať už kladně, či záporně, rozhodně ho to přinutí k zamyšlení. Mnohdy se diskuse šine tak trochu mimo téma, ale to jen článek obohatí.

Potud šerá teorie. A teď ta skutečnost.

Diskuse:

Někteří blogeři (ale i někteří čtenáři) se pasovali do role těch, kde jedině oni mají pravdu, jejich pohled na ostatní autory je pohledem nejsprávnějším, posuzují články podle svého úsudku, které jsou, či nejsou dobré. 

(Já osobně bych si nikdy netroufla hodnotit tvorbu jakéhokoliv autora jako dobrou, či špatnou, ale jen zda se mi líbí, nebo nelíbí. Samozřejmě, že vliv má také to, jaké sympatie ten autor jako člověk, vzbuzuje.)

Zkrátka, jsou ti nejchytřejší, nejmravnější, ostatní jsou plebs. Mnohdy si nenechají nic vysvětlit, ani kdybyste jim to vysvětlovali denně a to několikrát, stále si stojí na svém a mnohdy se jejich chování jeví jako prommyšlený lynč autora. 

Jako fenomén doby je obzvláště hnusné, když anonym použije nějaký program k tomu, aby byl na internetu neviditelný a započne diskusi sám se sebou, a to tak, aby slušnou diskusi rozbořil a použije k tomu vulgarity nejhrubšího zrna, nebo dehonestuje autora v míře co největší. Inu jaký pán (BB) takový krám, který to dopustí.

Autoři:

V poslední době autorů ubývá, opakují se stále ti samí, což je sice na jednu stranu dobře, že BB nezeje prázdnotou a proto díky jim, ale je škoda, že tím, že autorů ubývá, není BB tak pestrý. 

Autoři chtějí zaujmout, čtenost se odvíjí od titulu, i když i od toho, jaká je jejich obliba.

V poslední době jeden autor na sebe strhl pozornost titulem článku, který je opravdu ve velkém rozporu s kodexem, i když nejen s ním. Chápu, že některým čtenářům se jeví podobné tituly jako bezvadné, ale mám pocit, že BB měl určitou kulturu a kulturní čtenáře, mladé, staré a dokonce i děti. Já tedy nevím, ale když nahlédne na BB moje třináctiletá vnučka, co si pomyslí...

Administrace:

V současné době nikdo ze čtenářů netuší, že máme již nějaký čas novou administrátorku, že ty dvě bývalé odešly za svými jinými životními cíly (miminko je skvělá volba :-), jsou zde na BB stále vedeny jako v plné činnosti. Když k nám tyto dvě adminky zavítaly, hezky se představily, vč. svých fotograií a to nejen blogerům, ale i čtenářům. K činnosti administrace se dá říct (tedy já sama za sebe), že administrátorka má sice svoje civilní jméno, ale na BB vystupuje pod jménem Růženka Šípková. Nečekám, že by se dostavil princ...

Blogerské, programové zázemí:

Je skutečně z doby krále Klacka, není skoro v ničem modernizováno, zůstalo téměř na stejné úrovni jako v roce 2007, kdy se BB rozjel.

Mám na wordpress soukromý blog, článek píši na PC ve „Windowsl live writer“, jehož prostředí je vlídné a srozumitelné, s jednoduchým vkládáním fotek, které se dají při vložení ještě doopravit (ořez, doostřit, světlo, atd), atd. Po dopsání článku stačí klliknout na – publikovat, zkontroluje si to samo gramatiku (když to máte zaškrtnuto) a už si to šupituje na blog.

Závěr, který odvozuji z výše uvedeného:

Odpovím si na úvodní otázku. Lidovky mají nového majitele, stejně jako Idnes, (které mají své programové zázemí z doby panování stejného panovníka jako BB). Nové koště nově mete, asi se bude mimo jiných změn i šetřit a tak to vypadá, že BB kráčí ke svému konci.

Je to dobře, nebo špatně?

 575248_570663249665086_1559031084_n.jpg

obrázek převzatý z Facebooku 

 

 

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)