Prý Čechy Čechům...

úterý 27. srpen 2013 10:30

no to by byla opravdu pomsta Čechům. Hloupější heslo jsem neviděla, to už předčilo i heslo "Se Sovětským svazem navždy a nikdy jinak“...

V poslední době se v některých městech množí pochody s protesty, docela jich přibývá, tedy jak těch pochodů, tak těch měst. Stojí proti sobě dvě skupiny lidí, černí a bílí. Černobílý problém.

Blogy i články novinářů se hemží převážně plky těch, co si myslí, že oni ví proč a co s tím, nebo jen tak, že se k tomu vyjadřuje kde kdo, no a nakonec, koukněme se, heleďme se, i já.

Vždycky si říkám, proč ti lidé válčí mezi sebou? Proč neválčí proti systému, který je nastaven tak, aby ty konflikty vyvolával? Mnohdy se volení zástupci chovají tak, jako by nic, to my ne, to oni, ti nepřizpůsobiví, my děláme co můžeme, víc nemůžeme.

Konečně jsem četla článek, který je srozumitelný a na problémy ukazující. Vznikl na základě různých solidních průzkumů, s jejichž výsledky by se mělo pracovat. Mno, nemám ráda nicneříkající – „mělo by se“, ale v článku je jasně vidět, kdo by co měl. Pochody, řvaní a bitky nic neřeší, jen ukazují, že je tu velký problém, který už přerostl lidem přes hlavu.

Vypadá to, že už bude jen válka, je už asi 5 minut po dvanácté...

 Zde je odkaz

na článek od Zuzany Kubátové, nazvaný Z chudých Romů stát udělal mimořádně atraktivní klienty“ . 

berta1.jpg  

Ilustrační fotografie stará asi 60 let, ta foografie má svůj příběh, ostatně jako většina z fotografií, ale tento je dost specifický...

(z mého archivu)


Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)