Hyeny aneb Mrchožrouti

sobota 6. červenec 2013 10:20

Wikipedie: Hyeny prosluly jako mrchožrouti, hyena žíhaná a hyena čabraková se živí převážně mršinami. Nejnovější výzkumy dokazují, že hyena skvrnitá je převážně lovec. Délka života činí u hyeny běžně 40 až 50 let. V některých částech Afriky, například v Etiopii, lidé věřili, že se v noci proměňují v hyeny. Tito „hyenodlaci“, kterým se říkalo qora, byli dokonce postaveni mimo zákon a usvědčení qorové se trestali smrtí, otroctvím nebo vyhnanstvím. V přeneseném slova smyslu se jako hyena označuje člověk, který zneužívá lidského neštěstí nebo na něm parazituje.

Dnes a denně se tito hyenovití pohybují po dvou nohách, lační po mamonu, důležitosti a k tomu využívají lidské neštěstí. Jako včera. Nevěřila jsem vlastním očím, když si kdosi povolal TV Prima family, a člověka - trosku, s nepřítomným a vyděšeným pohledem, ve vytahaném triku bez prádla, ji předhodil národu, aby se tento mohl pokochat jejím pádem z kdysi hvězdného nebe, až na dno. Nejsem a nikdy jsem nebyla fanynkou Ivety Bartošové, ale, to co jsem viděla... viděla jsem nejen bezbrannou lidskou trosku, ale hlavně hyenu, která ji vedla k autu, nabízejíc ji televizní kameře jako dobře vypečené sousto, aniž by se ona mohla bránit.

A neříkejte, že si za takový stav, ve kterém se I.B. nacházela, může sama, může, ale to je na jiné povídání.

V současné době po Ivetě pátrá Policie, zde klik

iveta-bartosova-oficial.jpg

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)