Kdo je autor Klausovy amnestie?

pátek 3. květen 2013 16:00

Média stále přinášejí nové zprávy, kdo je zaručený autor amnestie, kterou vyhlásil bývalý president Václav Klaus, při svém odchodu z úřadu. Z vyšších hlav vypadávají i prohlášení, že potenciální autoři budou jeden druhého žalovat (Blažek-ministerstvo spravedlnosti, hradní právník Hasenkopf).

Je s podivem, že se stále nechce autorovi přípravy amnestie vyjít z tajemného stínu, když je vyhlášená amnestie bez vad a nedodělků (jak říkáme my stavaři) a vše proběhlo v náležitém pořádku podle zákona, jak řekl náš nejvyšší (tuším, že soud). Je to vrozená skromnost, nebo to zas až tak v pořádku není, když se autor zdráhá předstoupit před veřejnost a hrdě prohlásit: „Ano, éto majó děélo.“

Už to tedy déle nebudu tajit, vstupuji tímto před veřejnost, abych prohlásila, že autorem amnestie, kterou vyhlásil bývalý prezident, jsem já. „Ano, éto majó děélo“.

 Jak je to možné? Inu tak, že když se chlapci a děvčata na hradě rozpočítávali – ententýky dva špalíky, na koho ta příprava amnestie padne, tak u slova „nos“ (natloukl si nos) bylo rozpočítávání ukončeno, protože bylo jasné, že by si budoucí autor ten nos mohl opravdu natlouci. Ano, potvrzuje to současná honička na autora. Tak si kluci a děvčata dále lámali hlavy, jak z toho ven, až si jeden hoch vzpomněl, že ode mě četl na Lidovkách článek o pralese paragrafů a dodatcích k zákonu o daních příjmů. Sdělil ostatním, že je moje kvalifikace tímto dostatečná a že se nějakého natlučení nosu hned tak neleknu :-).

 Vzala jsem to, no neberte takovou důvěru, dvakrát za život nepřichází. Pan prezident má vždycky pravdu a co pro své občany činí, dobře činí, nakonec o co jde? Vlastně, to je pravda, o co vlastně panu prezidentovi šlo???

 Předem varuji média, že rozhovory zásadně neposkytuju, podrobnosti ze mě nikdo nevytluče, že se proti případným obviněním odvolám až k tomu nejvyššímu a vůbec, drahá veřejnosti:

„Zapomeňte, tak jak je to zvykem ve zdejší kotlině. Mediální šotkové se uminou zase na jinou kauzu a tato vyšumí, jako ty ostatní, hlavně, že jsem se přiznala a bude honičce a soudům konec.“  

 untitled.bmp

Foto já, šumavská obloha.

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)