Tohle jsme chtěli?

čtvrtek 28. březen 2013 11:50

V knížkách a filmech z válečného prostředí bylo docela často vidět, jak obětavě a s nasazením vlastního života, byli zachraňováni ranění v boji a jak obětavě se o ně starali lékaři a zdravotní sestry na bojišti, i v týlu. Dobře, knížky a filmy snesou všechno, ale…   Ano, živelné pohromy, zkázy a jakékoliv hromadné ohrožení života lidi stmeluje a jsou ochotni si pomáhat. Ví, že dnes pomohou oni jiným a jiní pak pomohou jim. Jak jednoduché…

Naše nemocnice mi připadají jako výkup lahví. Když už se láhve nikam nevejdou, nebo když vracíte láhve, které obchod nevede, výkup se nekoná. Výkupní mašina je vrací, tam kde mají ještě lidskou obsluhu, tam je vrací s různými průpovídkami. Co s tím? Někteří láhve vyhodí do tříděného odpadu, jiní do koše, někteří si je zase odnesou domů a snaží se je vnutit jinde.

 A jakou to má souvislost s nemocnicemi? Tak sanitky ještě nepřikročili k tomu, že by své „raněné“ házeli na skládku, či je vraceli domů, ale vypadá to, že už to dlouho trvat nebude a stane se to docela běžným postupem. Jak jinak si vysvětlit současnou dobu, která je pro lidi v ohrožení života tak nepříznivá, kde peníze vítězí nad solidaritou s lidmi? Po přečtení tohoto článku je mi docela smutno, zde-klik.  

Ačkoliv se za pobyt v nemocnicích platí, ačkoliv na jejich provoz jsou vyčleněny prostředky ze státní kasy, kam lidé přispívají, jsou odmítáni k ošetření, vč. mladých lidí, a to i ve vážném stavu. Kam jsme došli, kdo to ví? Kdopak nám to odpoví? Počítám, že učitelka Josefína by na tohle odpověď nenašla, a kdyby ano, možná by se měla stát ministrem zdravotnictví.

 Je hodně „in“ nadávat na socialistické zdravotnictví, inu krátká paměť, ale mně se nikdy nestalo, že by mě, nebo manžela, či naše děti někdy odmítli ošetřit, nebo by s mužem v sanitce, cábrovali po Praze. Náhoda? Výjimka? Na to ať si každý odpoví sám.

Pro sebe se asi inspiruju tímto jednáním, zde-klik 

I když, nemám pistoli, a ani bych se asi netrefila, no a nakonec, asi bych tu odvahu ani nenašla.

 P1080760.JPG

Obrázek: Ladislav Vinš

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)