Asi si dám inzerát: Hledám silného muže….

neděle 20. duben 2008 13:02

S Elou se již znáte. Je to dvaapůlletý, téměř šedesátikilový mamut, který je samá legrace, ale jen do té doby, než byste jí chtěli česat hlavně na pozadí.

Při vycházkách budíme pozornost buď nadšenými výkřiky – ta je krásná, nebo uctivým obcházením, nejlépe pak na druhou stranu přes silnici. Mám co jsem chtěla, velkého psa, kamaráda, který mě má nejraději, když držím misku s hamáním. V tomto směru jsou na nás při vycházkách kladeny dotazy. Kolik toho sežere ? Na kolik Vás přijde její strava ? Vždy odpovídám, že stojí méně než mužský, nepije pivo, ani  jiný alkohol, nekouří, ani nechodí na fotbal, či jinam, kde ceny vstupenek stoupají, jak voda v plavební komoře.

Pikantní otázku, kterou mi dal starší pán, byla: Mohu Vám položit dotaz ? Já: Jistě. Pán: Kdo z Vás toho sní více ?  Vyvedl mě z míry tak, že bylo slyšet nahlas jak mě v hlavě cvaká kompjůtr, hledající význam dotazu a nejvhodnější odpověď. Posléze mými ústy vyslal toto (nic moc): Stálo by to za úvahu, také toho někdy hodně sním. Pán mě rozhodil. Ač jsem  babka kulatější, jsou babky daleko víc kulatější, jak si ten jeho dotaz  k sakru tedy mám brát  ?

Ela není náročná, ale miluje mléčné výrobky všeho druhu. Tyto však už , vzhledem k jejímu věku omezuji. Její strava sestává hlavně z kvalitních granulí, krůtích krků (pro ni, pro nás vývar z nich jako polévka), syrové mrkve a všelijakých psích ňamek a také co si stihne sama šlohnout (zrovna dnes ráno na chvíli opuštěný, snídaňový chléb s Ramou), všude dosáhne a když se postaví na zadní, tak máme hlavy vedle sebe.

Včerejší zážitek stojí za vyprávění a možná tím někoho odradím ještě včas od pořízení velkého psa. Páníček, co chce vlastnit co největšího halamu, musí být trénovaný, svalnatý, nejlépe chlap, i když na cvičáku vidíte samou cvičitelku. Jsou výjimky, kdy éterické bytosti, jakou je chovatelka leonbergerů zvládnou takové halamy klidně tři. Tak to já nejsem. Ela je hodně svéhlavá a hlavně naprostá poprda u veterináře.

Čert ví, proč se rozhodla vstoupit minulý týden do ordinace na očkování pouze s dopomocí a včera do jiné ordinace dělala takový binec, jak malé dítě, akorát u toho neječela.  Na veterinu jsme jeli v delikátní záležitosti, s ucpanými pachovými žlázkami. Když nám pokynula zvířecí sestra  ke vstupu do ordinace, Ela se vymrštila a hbitým pohybem se ocitla u dveří, ale na opačné straně, tedy u dveří ven z čekárny a zkameněla. S touto kamennou  hmotou nebylo možné pohnout. Vlídná sestra se tím nedala  rozhodit a zavelela: Kdo je další na řadě – do ordinace a my ven, výkon (jednoduchý), provedeme venku. Ven Ela vylítla jak neřízená střela, se mnou na opačném konci vodítka. Sestra za námi. Venkovní ordinaci zkrátím. Výkon se nezdařil, Ela zadek uhájila. Sestra se nechtěla vzdát a řekla, pan doktor nám pomůže.

 Zmatená Ela se dala poměrně snadno vrátit do čekárny, usedla  jsem na nejblíže umístěnou židli u dveří  ordinace, přitáhla jsem Ele o jedno očko obojek i košík (oboje v boji venku ztratila) a na povel sestry– tak pojďte, Ela lehla na zem. Silný muž sedící v čekárně s křehkým pudlíkem na klíně nám odmítl pomoc.  Sestra se tedy chopila Elinýho zadku, já její hlavy na vodítku a táhli jsme jí do ordinace, jako když stěhujeme sedačku, potaženou laskimem  (módní chlupatá deka, v sedmdesátých letech suplující  opravdovou kožešinu). Sice jsem stěhujíc pozadu málem zvrhla obrovské akvárium, ale Elu jsme do ordinace dostěhovaly. Tam už rezignovala, trochu se prala, ale jen tak, aby se neřeklo. Pan doktor vykonal co měl a děl: Tak utíkejte. A tak jsme utíkaly. Ani platit nic nechtěli, jen abychom vypadly, než zboříme ordinaci.

Asi si dám inzerát: Hledám silného muže, k občasnému doprovodu psa na veterinu. Zn.  Milé, ale svéhlavé psisko.

I psi mají své blogy. Ely blog: http://www.hafici.cz/profily-mazlicku/detail-profilu/536/

 

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)