Jen do nich!

středa 6. únor 2013 15:15

Vypadá to, že dnešní občan, hned jak ráno proloupne oko, měl by si zopakovat, za co všechno mu hrozí pokuta, než vyrazí ven, protože už to začíná být tak nepřehledné, jako cesta pralesem.

Jestliže je zákon, je třeba jej dodržovat, jestliže jej někdo nedodrží, tak místo naplácání na zadek vysolí peníze jako pokutu tomu, kdo je pokutováním pověřen, tedy „hlídači“, řečeno česky. Kdo všechno hlídá? Úřady, osoby k tomu státem a zákonem pověřené.

Zajímalo by mě, kdo má třeba na starost hlídání mužů, kteří močí na veřejnosti kdesi za stromkem, kdo hlídá kuřáky na stanicích MHD, zda stojí v předepsané vzdálenosti od zastávky, kdo hlídá, zda pejskové chodí na vodítku a mají čip, nebo tetování, kdo hlídá telefonování za jízdy mezi poli, kdo hlídá nezvedná děcka a nezvedné občany, kteří plivají na zem žvýkačky, kdo hlídá…

Dělat zákony, kde hrozí pokuty a nijak nehlídat, zda je občané dodržují, přeci nemá cenu, takže když zákon pod pokutou, pak i hlídání.

babicky.jpg

Jestlipak se smí tyhle babičky takhle houpat? Nemají ani přilbu a ještě stojí na sedátku kde se má sedět. Na FB jsem sdílela ze stránek - https://www.facebook.com/CoutureAllure

Hodně mě rozesmálo, když jsem si přečetla, že nastane změna ve stavebním spoření a stát, když už k němu přispívá svojí troškou, tak musí hlídat, zda je spoření využito ke stavebním účelům, zde klik.    

Ano, vypadá to logicky, když Ti přidám k Tvému snažení peníz, tak ukaž, zda jsi to použil na to, na co jsme ti přispěli. Ano, pořádek musí být, ale pro koho být nemusí?

Když už hlídač hlídá občana, který by si chtěl místo stavby domku, či bytu, odjet za naspořené peníze s příspěvkem od státu, třeba do Himálají, jako kdysi jistá manželka politika, měl by asi taky hlídat poslance a senátory, kterým dává náhrady (cestovné, kancelář, spolupracovníky, apod.) v nemalých částkách a kteří si za tyto částky kupují byty, či kdeco a to je v pořádku. Náhrady k platu našim politikům jsou přeci také jasně vymezené, nebo nejsou?  

Nejveselejší na tom je, že takové náhrady pobírají i politici, kteří jsou ve vězení.  Zdá se mi to výborným spořícím produktem, dokonce s možností termínovaného vkladu, lépe zhodnoceným, než běžný účet. Roztomilé je, že cestovné se takovému „žalářovanému“ politikovi hradí vlastně hnedle dvakrát (když ho kamsi převážejí, ať k soudu či jinam, nejde to z jeho náhrad, ačkoliv cestuje  i s ochrankouJ)

Musí on, politik, náš zaměstnanec, náhrady jemu přidělené, vyúčtovat?

No nemusí, to jen ten člobrdínek tam dole musí všechny výdaje doložit, ten, kterému za jeho plat (daně a poplatky) dávají ti politici úžasné životní výhody, jako je ten příspěvek (stále se snižující) na stavební spoření, a zákony kterými ho ochrání před sebou samým. HALELUJA.

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)