Cesta do nul, návštěva v nulách

čtvrtek 31. leden 2013 17:35

Kdo, jak a proč se ocitne v nulách, nebo-li bez karmy, o tom ví jedině sám bloger, působící na BB, když se rozhodne do nul upadnout.

Ten, který takovou "sebevraždu" provede, a myslí si, jak budou čtenáři litovat, jak se bude čtenářům po něm stýskat, tak se domnívám, že se hluboce mýlí. Sama, když zajdu do nul, jsem překvapená, koho tam nacházím, kdo vypadl z aktivního psaní, že jsem si ani nevšimla, že přestal psát.

Jsou ale tací, ke kterým mám dosti blízko, kteří mi opravdu chybí a které k cestě do nul nevedla žádná zhrzenost. Důvody jsou určitě pestré, od nedostatku času, přes otrávenost blogerského ovzduší, vypsání se z toho co kdo chtěl vypsat a nemá už z čeho, až po nechuť setrvávat na blogu s určitou osobou, pro již citovanou zhrzenost, zkráta z tisíce a jednoho důvodu. Vím jen o dvou blogerech, kterým přetrhla pisatelskou nit, smrt. 

Paní Irena Sehnerová, PhDr., novinářka, nakladatelská redaktorka, editorka, překladatelka, prozaička, autorka publikací o výchově psů - zde klik   

a také autorka velmi zajímavé knihy - "Ach národe hříšný" - románově zpracovaná psychologická diagnóza lidí zahnaných do kouta. Pouze v mezních situacích se člověk "odkope", ukáže svou pravou tvář. Takovou situací byla i léta okupace a období těsně po skončení války. Kniha je čtivým deníkem čtrnáctileté dívky, která si začala zapisovat události poté, co odvezli její sestru dvojče do nemocnice, a v sepisování pokračovala, aby zachytila nejen události ve svém okolí, ale i své myšlenky a pocity. Kdo chce nahlédnout na její blogerské stránky, pak zde klik

Michael Primas, kontroverzní člověk, nevyrovnaná osobnost, který odešel ze života dobrovolně. Zde odkaz pro ty, které by zajímala jeho tvorba, nebo bohatá diskuse, zde klik  

Mně osobně velice schází Jan Frauenberg (zde klik), Jan Kouřil, který již píše velice sporadicky a přispíval ke kultuře BB a je vlastně takovým guru BB, Milan Lajdar, Mirka Nulíčková, Petra Gelbart, Vladislav Rogozov, Pavel Bezděčka, Jiří Navrátil, Vítek Pokorný, Vlastimil Janda, Tomáš Roreček, Tomáš Jurčík a také dva úplně první blogeři, kteří se zaregistrovali na BB - Štěpán Hájek a Božena Šimková. Bylo  by jich samozřejmě víc, ale nemá cenu psát nějaký seznam.

Postrádám zde také kontroverzní a provokativní osobu Jirku Hermánka, který se ale realizuje na sousedním blogu v iDnes, kterého bychom ale na BB v nulách nenalezli. Sám si, tak zvaně, naběhl na vidle a byl administrací odejit.

Ubylo také našich věrných čtenářů, diskutérů a sympatizantů, ale i když pomaličku, tak přeci, přicházejí noví a také noví autoři, kteří stojí o zájem a podporu čtenářů. Přeji jim, aby na ně v budoucnu někdo také tak rád vzpomenul, až se rozhodnou upadnout do nul, jako to teď činím já, která do těch nul také míří, nebo když padnou do nul nedobrovolně.

vnulach.jpg

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)