Němec útočí

úterý 15. leden 2013 21:00

Asi je to tak,

zjišťuji, že jsem dříve měla přehled o všech svých možných internetových aktivitách, že jsem si je dokázala nejen založit, ale i o nich vědět, hesla a uživatelská jména jsem uměla zpaměti, ale teď, hanba mluvit.

Někde kdesi v internetovém kosmu běhají má alba fotografií, články, diskuse, příspěvky, taky blogy, natož pak mé registrace k někomu i k čemusi. I když si na některé nakrásně vzpomenu, že by kdesi měly existovat, nevzpomenu si kde, nevím jak se k nim dostat. Mozek je ve stavu offline čím dál tím víc. Jsem z toho všeho nějaká zondaná, možná i vyjevená, jak je možné, že se mi to děje.

Tápu, klikám a někdy zhnuseně opouštím své hledání, beru do rukou svoji dřevěnou tužku, svoji oblíbenou značku Staedtler s gumou na konci a s požitkem si píšu seznam věcí k nakupování, na co nemám zapomenout a dokonce, lidi, když mám telefonovat nějaké vyřizování, i postup, co budu říkat, aby to znělo jasně a zřetelně. Teplé dřevo tužky je hladké a tužka sama lehounká a když je ořezaná, lehce klouže po papíru a já své písmo kroužím jako krasobruslařka na ledě své povinné jízdy.

Papírky se mi zatím neztrácejí, protože je mám bezpečně vedle počítače, nemusím je hledat pod jakýmsi heslem, ale je pravda, že je někdy zapomenu vzít s sebou, když jedeme nakupovat. To pak v krámě jedu s vozíkem, vezmu věci, které potřebuji vždycky, jako třeba pečivo, nebo sýry, ale pak musím usilovně přemýšlet, co mi chybí z drogerie nebo ze stálých zásob.

Jste svědky toho, že jsem začala psát o internetovém kosmu a jsem v krámě, držím se košíku a tápu mezi regály.

A bude hůř, Němec Alzheimer útočí. Je mi z toho smutno, ale nic se s tím nedá dělat, se zlomenou nohou tancovati nelze, se starým mozkem taky ne, ta koordinace tak moc nefunguje.

Dříve lidé zazdívali své vzkazy do zdi, či do podlah, mé vzkazy kdesi putují v internetovém vesmíru. Až tu nebudu a někdo na ně narazí, kdo ví co si řekne.

150910_462032747194804_1875383036_n.jpg

A tak, vzhůru číše nad hlavu, ještě pořád si pamatuji to dlouhé číslo pro vstup do banky!

obrázek od Sarah Jane Szikora  https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/sarahjaneszikora/downloads/Over+the+rainbow.pdf

Psáno pro svůj soukromý blog "denikceskebabicky"

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)