Jen jednou za rok přicházejí

pondělí 17. prosinec 2012 14:20

Přiznám se, že nechápu, co tím autoři myslí,

když „pláčou“ nad tím, jak jsou Vánoce komerční, když apelují na ostatní, ať se svátky zase prožívají po staru, v usebrání se, možná v modlitbách apod., s louskáním oříšků a loupání jablíček, ve všeobjímající lásce k bližnímu a s dárky pouze ušlechtilými, jako je kniha, či s dárky ručně vyrobenými, hlavně se nestrkat v nákupních střediscích, ach jak je to přízemní.

Jenže, jaké si to každý udělá, takové to má. Nebo bude vydána prováděcí vyhláška k svátkům, jak se má každý chovat o Vánocích? Autoři naříkavých článků nad úpadkem vánočních zvyků se domnívají, že něco změní, když budou pozdvihovat káravý či kňouravý hlas?

Já si s chutí přečtu vzpomínky, jak kdo Vánoce prožíval, prožije a bude prožívat, co se v ten čas kdysi událo, ať už dojemného či legračního, jen když je to bez moralizování a kázání.

 Přeji Vám všem, ať jste zdraví, šťastní, spokojení, jak u těch jablíček a oříšků, tak i u těch hor dárků, nových aut před domem, luxusních dovolených, zlatých prstenů a náramků, nebo u těch knížek a také abyste se příští rok zase všichni sešli, tak, jak si přejete.

 

pf111.jpg

 

P.S. Píši Vánoce s velkým „V“, i když někteří věřící namítají, že vánoce jsou s malým „v“.  

 

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)