Co musí umět správný úředník nejlépe.

pondělí 31. březen 2008 19:02

Musí vést svoji korespondenci tak, aby napsal co nejlépe, proč něco nelze udělat, proč za nic úřad nemůže a proč to možná ani v budoucnu nepůjde a úřad ani v budoucnu za nic nebude moci. Jako přídavek musí umět horký brambor přehodit na jinou hlavu, pokud možno na tu, co ho někdy nemístně otravovala, nebo zrovna naštvala.

jijiji.jpg

Po přejetí myší přes obrázek se Vám obrázek změní. Technologii mi prozradila moje slovenská kolegyně.

Jižní Město bylo vyprojektováno a postaveno tak, aby lidé v něm bydlící byli udržováni v té nejlepší kondici. Bylo postaveno pro zdravé lidi, kteří nějakou tu překážku lehce přeskočí, přelezou nebo přeběhnou a silné matky, které své kočárky ve svých silných pažích vynesou do schodů a se schodů, případně objedou půl Jižňáku, aby se dostaly k cíli. Je pravda, že se situace trochu zlepšila, ale…..

Pěšáci  žijí nad komunikacemi, tedy ti na  prvně postavené části Jižního Města, ohraničené -  Háje, Chodov, Litochleby, slangově řečeno, na pavlači, na rampě a také někdy na rampě pod rampou. Dostat se na Hájích na poštu, znamená přístup z obou stran pouze strmými schody, nebo velkou oklikou přes „Soudek“.

schodyshora.jpgZ této soudkové strany zde žily byly pohyblivé schody, nebo-li eskalátor, sloužící i k pěšímu přístupu do stanice Metra, který samozřejmě vyžadoval svojí péči jako je péče o všechno. Kam se péče za ty roky existence vytratila ví jen Bůh a jeho majitel. Kdo byl majitelem (správcem) tohoto zařízení předsametem to už nevím, ale v nové době, co chce nové činy, je to majoritní vlastník, tedy obec. Ale ta se starat už tak moc nechce, protože by jí to přišlo na velké peníze a ještě ke všemu se neumí domluvit se spoluvlastníky.  Jak je možné, že kdokoliv, komu  je majetek svěřen se o něj nemusí starat  a připustí jeho totální devastaci ? Nerozumím tomu a hlavně tomu nerozumí staří a těžko pohybliví lidé, lidé tělesně postižení a nakonec i matky s malými dětmi a kočárky.  

Vedle těchto schodů vpravo je mlčenlivý eskalátor.

Před malým nedávnem jsem napsala článek, ve kterém jsem se odvolávala na názor jedné prastaré rodiny.

Znělo to přibližně takto :Za péči o svěřený majetek je odpovědný současný majitel další generaci a má se o něj  starat tak, aby ho mohl s nejlepším svědomím a vědomím předat k péči a rozvíjení dalšímu potomstvu... 

Zde se u nás jedná o pohyblivé schody, ale co u Vás ? Tam se starají i o důležitější majetky ? Pro ilustraci  uvádím veřejně přístupný dotaz občana a veřejně přístupnou, rok starou odpověď kompetentní osoby, která osvědčila um ve vedení korespondence. Stačí shora uvedené, abyste viděli, že to fakt nejde a asi ani v budoucnu to nepůjde a že za to úřad nemůže:

Dotaz: Pojízdné schodiště - Jyrry Wesson
Kdy už konečně bude zprovozněno pojízdné schodiště na východní straně pochozí zóny - stanice metra Háje ?

Odpověď:Jyrry Wesson:
ODBOR SPRÁVY MAJETKU
ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 11

Dobrý den!
Porucha eskalátorů na stanici metra Háje do ulice Mendelova, k. ú. Háje, Praha 4
Vážený pane Jyrry Wessone,

dovolte, abychom Vám touto cestou odpověděli na Vaše podání.

Situace s nefunkčními pohyblivými schody se odvíjí od neochoty dalších tří spoluvlastníků podílet se na nákladech na úklid a údržbu tzv. „pochozí zóny“, jejíž součástí je i Vámi vzpomínaný eskalátor. Vzhledem ke stáří eskalátoru a jeho technickému i morálnímu zastarání (vysoká energetická náročnost, trvalý provoz apod.) se zkracovala doba mezi jednotlivými opravami. V roce 2006 byly, před vyřazením z provozu, provedeny postupně 3 střední opravy.

MČ Praha 11 jako jediný, i když majoritní, spolumajitel udržuje, opravuje a uklízí pochozí zónu u stanice metra Háje z veřejných prostředků bez podílu ostatních spoluvlastníků.
Neexistence dohody o správě s Českou poštou, s. p., společnostní M.A.R.S. a VERONEX, vede i k tomu, že není opraven, respektive vyměněn, eskalátor do ulice Mendelova.

Současně platná dohoda je pro MČ nevýhodná. Byla podána výpověď z této dohody, ale jednání se spoluvlastníky o dohodě nové je naprosto neprůchodné.

Cena opravy, kterou si vyžádala poslední porucha, by však přesáhla 1,500.000,00 Kč. Důvodem je nutné zajištění náhradních dílů s individuální výrobou, neboť instalovaný typ se již dlouhou dobu nevyrábí.
Cena za výměnu pohyblivých schodů by pak překročila 3,000.000,00 Kč. A to uvádíme ceny v cenové úrovni roku 2006.

Přes intenzivní jednání vedení Městské části Praha 11 s ostatními spoluvlastníky, a to i prostřednictvím externích právních kanceláří, se do dnešního dne nepodařilo dosáhnout dohody.

Připravené a projednané řešení (již v roce 2006 proběhlo výběrové řízení na zhotovitele akce, realizace je projednána se zdejším odborem výstavby apod.) je však podmíněno souhlasem a především finanční účastí spoluvlastníků.

O realizaci Městskou částí Praha 11 plánované výměně eskalátoru, bude veřejnost včas informována.

S pozdravem

Ing. Přemysl Šafařík

vedoucí odboru správy majetku ÚMČ Praha 11

--------------------------------------------------------------------------------
From: Diskuze na www.praha11.cz [mailto:webmaster@p11.mepnet.cz]
Sent: Thursday, November 29, 2007 8:13 AM
To: Diskuze P11

Abych byla spravedlivá, není vše jen černobílé. Domy dostávají barvy, opravují se, vyměňují se okna, realizují se nové parky, občas jsou i oplocená dětská hřiště…

Po přejetí myší přes obrázek se Vám obrázek změní.

jiznak.jpg

Foto: stránky městské části Praha 11, na perexu internet

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)