1. Nebeská, společnost s ručením omezeným

čtvrtek 30. srpen 2012 16:30

V rámci našich kecacích večerů jsem dala příteli otázku, jak by naložil s hodně penězi, tedy ani ne miliony, ale miliardami, které má např. pan Bakala. Zamyslel se a uznal, že je tato otázka dosti závažná a bez přípravy je nucen plácat to co ostatní. Cesty světem, by byly na prvním místě. Já jsem měla výhodu, protože jsem otázku položila rafinovaně, už připravená, své představy jsem měla ujasněné.

P1040895.JPG

Já bych koupila od paní Havlové-Veškrnové Barrandovské terasy, pak bych koupila bývalé koupaliště pod nimi a všechno bych nechala zrekonstruovat.

Tak to já bych byl s Tebou spoluinvestor, sdělil přítel.

A tak jsme část večera zakládali firmu, kterou jsme nazvali 1. Nebeská, společnost s ručením omezeným. Proč zrovna tento název, neřeknu, může to mít více významů. Přítele jsem jmenovala prokuristou, trochu se bránil, ale pak skromně uznal, že je rozený manažer a že to tedy bere. Já bych byla spíše ozdoba podniku a konala práce kontrolní, neboť to kdysi bylo mojí náplní v zaměstnání. Jak na stavbě, tak jako úředník.

Vzhledem k tomu, že bychom nemuseli shánět sponzory, byli bychom tedy svými pány, měl by výsledek rekonstrukce zachovat původní ráz z doby jejich slávy.

V první řadě bychom museli vybrat dobrého projektanta. Napadl mě pan architekt  Ladislav Lábus, kterému se velice povedl projekt na zrekonstruování Langhans atelieru ve Vodičkově ulici, určitě by byl na předním místě ve výběru.

Komu zadat stavební a technologocké práce, aby se projekt realizací nezmršil, tak v tom ještě nemáme jasno.

Zdůrazňuji, že výběrové řízení na realizaci prací by neovlivnil žádný úplatek, ale jedině schopnosti a solidnost firmy. Investovali bychom přeci své peníze a za ně bychom chtěli rozumnou a nepředraženou cenu a hlavně kvalitu. Ne jako stát, který pracuje sice také se svými penězi, potažmo našimi, ale kterému je putýnka, jak bude dílo drahé, hlavně když nechá vydělat rodinné či příbuzné firmy, nebo firmy, co dobře platí do kapsiček, spíše tedy do kapes, ale to jsem nemístně odbočila.

Zkrátka, naše investice do pražského skvostu by musela dopadnout eňo něňo.

Jenže, až by nastal den, kdy by ministr kultury slavnostně přestřihl pásku a uvedl Barrandovské terasy a koupaliště do provozu, naskýtá se otázka, kdo by to provozoval?

Já vím, že provozovatel musí být znám na samém počátku, ale nebuďme hnidopiši, blog něco snese.

Komu bychom perlu Prahy svěřili do zdárného provozování, aniž by ji kdosi chtěl tunelovat? Kdo by vlastně vůbec stál o to, mít radost a pyšnit se tím, že pod jeho rukama naše investice, která vstala z mrtvých, by jen vzkvétala? Živila by nejen nás a ji, ale i svým přispěním všechny obyvatele ČR, protože čím úspěšnější firma, tím větší odvody daní.

Nikdo mě nenapadá a tak si říkám, že výběrové řízení na provozovatele bych asi rozšířila za hranice země.

P1040899.JPG

Foto nahoře i dole Ládík Vinš

Měli jsme hezký večer, ale uzavřeli jsme jej tím, že by nám to paní Havlová-Veškrnová (terasy) a druhá paní Havlová (koupaliště) stejně neprodaly, protože se na takové z mrtvých vstání Barrandovských teras a koupaliště jistě chystají samy. Přeci by takovou perlu Prahy nenechaly zmizet ze světa.

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)