Jsem naivní děvče,

pátek 24. srpen 2012 17:50

když si myslím, že usvědčit někoho z korupce není tak složité,

když dotyční vyšetřovatelé zvládnou počty, ale abych to zase moc nezjednodušovala, když zvládají kupecké počty, účetnictví, umí číst v katastru nemovitostí a umí se zeptat i v zahraničních bankách. Umí také studovat různé smlouvy a nabídky, posuzovat skutečnosti, které se jako skutečnosti pouze jeví. To všechno je přeci pro orgány v trestném řízení dostupné a určitě to užívají. Tak jak je možné, že někde u někoho nepřebývají peníze, či nemovitosti nad rámec rozdílu mezi příjmy a výdaji, při zohlednění půjček a splátek hypoték?

 WAG292c71_nevis_kdo_te_posloucha.jpg

Přijaté peníze jako úplatek se samozřejmě halí do různých hávů, nebudu vzpomínat strýčka Vika, ale třeba jako příjem za zprostředkování, je jedno čeho, čehokoliv. Také různé nákladné studie, čehokoliv, jsou hávem, jak by se zdálo, neprůhledným.

Skvělé obchodování se děje mezi subjekty tak, že mezi nimi běhají jen papíry, tedy smlouvy a faktury. Jinak se akorát na jedné straně kasíruje a na druhé se využijí náklady ke zlevnění na dani. Ti s příjmy si zase nějaké náklady opatří. Jak to odhalit? Jde to sice těžko, ale když je vůle, tak se dílo podaří.

Je asi hodně různých hávů, o kterých nemáme ani ánunk, ale ze všeho největší křišťálově čisté je šetření. To jen tací, jako já, to neumí a jen rozhazují…

Vůbec mně mozek nebere, když někdo, kdo rozhoduje ve státním sektoru, když šel do služeb lidem jako kmán a je z něj po čase pán s majetkem jako Rothschild. Už vidím, jak kdosi řííká, „Řekni kdo, řekni kdo, buď konkrétní!“ A já na to. Stačí otevřít noviny, či se zahledět na zprávy z internetu, však nám to naši nebulvární a investigativní novináři stále předkládají.

Proč je tohle všechno možné? Proč se mluví o korupci a ta není téměř nikdy prokázána a je orgány činných v trestních řízeních odkládána? Proč se korupčníci nebojí, že budou odhaleni a potrestáni?

Inu, vždyť to říkám, jsem naivní děvče, i když mi je tolik roků kolik mi je, které dumá, jak je to možné. 

clousseau--peter-sellers-krimi-crime.jpg

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)