Pánové, máte rádi whisky?

neděle 19. srpen 2012 11:07

Krása nesmírná, krása pomíjivá, krása nebetyčná, krása až se tají dech, krása… Krása je především relativní, protože ne vše co je krásné, se líbí všem. Mluvím teď o kráse fyzické.

whisky.jpg

Při svém surfování internetem a TV narážím na množství nabídek jak být krásná a mladá, co všechno z Vás odborníci za nemalý peníz udělají. Prodlouží a zhustí vám řasy, zvětší rty, upraví ňadra dle přání, osekají vám přebytečné tuky na téměř kterémkoliv kousku těla, nastaví vám krátké vlasy na dlouhé a zhustí, vyžehlí vrásky a tak, když má ta jistá dost peněz, zastaví čas, dokonce ho vrátí zpět a zůstane stále mladá a žádoucí.

Co všechno je stárnoucí žena pro sebe, hlavně kvůli svému pocitu a pak kvůli mužům udělat, to je někdy opravdu tristní. Tedy tristní pro tu ženu. Už slyším, nojo, sama na to nemá, tak závidí druhým, když sleduje vlastní devastaci těla. Aby bylo jasno, přeju ženám snahu, aby dobře vypadaly, sama si potrpím na dobrou údržbu (barva vlasů, nehty na nohou i na rukou, krémy na obličej, kosmetika atd.), jenže údržba není o přemodelování, doplňování či ořezávání. Teď samozřejmě nemluvím o zdravotních defektech, jako je rozštěp rtu, převislá oční víčka, apod.

Je velkou módou ukazovat proměny žen z původní tzv. ošklivky na ženu krásnou. Ano, je pravda, že už jen správně zvolený odstín barvy na vlasy udělá divy, šikovný make-up a oblečení změní ženu k nepoznání, ale někdy mám pocit, že byla hezčí než před proměnou. Po proměně vypadá jak z umělé hmoty, to když je pro proměnu potřeba více kyblíků líčidel či krémů.

Nevím, jaké jsou reakce mužů, když se žena z přeměny „svlékne“, nebo naopak, když se do přeměny (modelování části těl – zvětšování, zmenšování, vyhlazování) „oblékne“. Docela by mě zajímal názor mužů, jak reagují na tyto změny svých manželek a partnerek, zda jsou nadšeni, když ženě zmizí z tváře její „historie“, nebo berou do svých rukou silikony.

Kdysi jsem měla opravdu krásně dlouhé řasy, smyslnější rty atd., docela jsem se svým rodičům povedla. Ano, kdysi, dnes je všechno jinak, zub času mě přiměřeně ohlodal a já jsem začala přemýšlet, že bych taky něco ve slevomatu - zde klik podnikla, abych byla sedmkrát krásnější. To mě vždycky napadá, když se něčím trápím, když je pro mě svět šedivý. Jenže pak zasvítí sluníčko a já si řeknu: Děvče nemladé, buď ráda, že vypadáš, jak vypadáš, život ti otiskl své stopy nejen do duše, ale i na tělo, takže o něj pečuj, zrovna tak, jako o svoji duši.

A víte, že už mě pár mužských řeklo, že jsem krásná ženská? Inu, někteří z nich mají slabší brýle, a některým se zrovna líbí ta historie. Jak jsem řekla – „Krása je především relativní, protože ne vše co je krásné, se líbí všem.“

Pro všechny zralé i více méně zralejší ženy:  Starší ženy jsou jako whisky - vychutnat si je umí jen opravdoví fajnšmekři.

shutterstock_67545415.jpg

 foto ze stránky - klik zde 

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)