Kdo s kým usedne, či neusedne ke společnému stolu

pátek 29. červen 2012 11:45

Je určitě každého věc. Ke společnému stolu si v historii sedli dokonce i nepřátelé a dokázali se spolu domluvit. Je to o míře akceptovatelnosti toho druhého, jestli jsem toho schopen nebo ne. Jestli existuje nepřekonatelný důvod, který by mi nedovolil s určitým člověkem k tomu stolu zasednout. Pokud jej znám jen z virtuálního světa, tak já ho budu chtít poznat osobně a teprve pak se můžu rozhodnout, s kým ano a s kým ne.

Ne tak jistý neomylný a jediný spravedlivý bloger, který všechno ví nejlépe a na něj si nikdo nepřijde. Soudím tak podle tohoto příspěvku:

Pane *****,

vy se tady občas prezentujete jako slušný člověk a já vám to chci věřit. Vám opravdu nevadí sedět u jednoho stolu s hovady, jako je Mirec-Barlej-Pšenica .orzo? Udavač z potěšení, který napadá hrubě a nevybíravě dámy.

Pokud je mi známo, seděli jsme v Krušovické chalupě s aktivním blogerem z BB, který v diskuzích používá nick Mirec , a tento nick nezapírá. Je to bloger ve středních letech, příjemný a hezký mužský. Ale na geniálního pana blogera, který si spojil nick Mirec s Barlej-Pšenica .orzo si prostě nikdo nepřijde, nikdo ho neoblafne.  Vůbec si nepřipustil, že by pod stejným nickem mohlo vystupovat více diskutérů, nebudu spekulovat, proč.

S kým bych si ke společnému stolu nesedla já? Tak třeba s takovýmto typem, který pošle svůj mail a podepíše ho jménem blogera, kterého nenávidí, aby ho poškodil, a doufá, že admini nebudou nic zjišťovat a rovnou toho blogera vyhodí…  Za slovník tohoto typa se omlouvám, ale cituji:

Vy zkurvená, zasraná bando adminů.Jste tam úplně na hovno.Jak já jsem

již dlouho na zdejším blogu a kolik jsem měl za tu dobu tzv

"titulek"?Spočítal bych to na prstech jedné ruky!!A přitom je tu

spousta nýmandů, co umějí naprostý hovno a titulku měli i

desetkrát.Probuďte se a prosím okamžitě sjednejte nápravu. Hermánek

Jiří. 

A abych nekončila tak smutně, ještě k našemu milému posezení, které bylo v diskusích takto zhodnoceno:

Jelikož nic není starší než včerejší zprávy a nikdo další

se k tomu nemá,poreferuji obšírněji.Na strategicky(alespoň pro mne)velmi vhodném místě v Krušovické chalupě se včera odpoledne sešlo k posezení osm exponentů tohoto blogu,jak blogerů,tak diskutérů.Byli to dámy paní Naďa Dubcová,paní Zuzana Zajícová a paní EVA a pánové Jirka H.,Jaromír a já.Dále se nově zúčastnili a svá jména konkretní tváří doplnili pánové Mirec a Václav.Všichni zúčastnění jedli,pili,hodovali,dobrou vůli spolu měli.Na přetřes přišla témata v širokém portfoliu témat od porodů a vojny,přes nemoci až k práci a osobním zálibám.Bylo vzpomenuto i na ostatní blogery a diskutery tohoto blogu,většinou decentně a slušně.Otázky politické byly ve shodě potlačeny.V rámci setkání proběhla autogramiáda knih dvou přítomných autorek-spisovatelek a byla též provedena anonce koncertu sboru paní Zuzany.Na módní přehlídku nové noční košilky paní Nadi nedošlo.Důkazem toho,že se sešli samí slušní lidé je,že nikdo neutekl bez placení a každý si svůj účet spravil sám. Ilustrační fota nemám.

Myslím si, že nejlépe zachytila atmosféru setkání, Eva: 

Celá pravda o setkání v Krušovické chalupě (1)

Fotky, které jsem v Krušovické chalupě udělala, se moc nepovedly a tudíž bych je širší veřejnosti ani nenabízela, případně snad jen 2 fotky z autogramiády Nadi a Zuzany. Další důvod, proč bych fotky nenabízela, je ten, že stejně plně nevystihují atmosféru. Rozhodla jsem se, že napíšu celou pravdu o včerejším setkání:

Celá pravda o setkání v Krušovické chalupě (2)

Zpočátku jsme se všichni neustále beze slova nervózně dívali za sklo. Každý z nás chtěl s výkřikem : “ÁÁÁ, je tam!“ být první, kdo za ním objeví VIP tvář pana Trčálka. (Tolik nasliboval, mysleli jsme si, a skutek utek… ). Vtom dorazil Jirka B. a s výkřikem „Všem se Vám podívám na zoubek, to budete zírat!“ nás všechny přikurtoval k židlím, vycpal nám tváře tampony, z jedné kapsy vytáhl cestovní zubařskou vrtačku na baterky, z druhé kleště a začal řádit. Měl pravdu, zírali jsme, dokonce s otevřenými ústy. S tvářemi zkřivenými bolestí jsme konečně zahlédli za sklem VIP tvář pana K.T. a z jeho pohybujících se a usmívajících se rtů odečetli spokojené konstatování: „Bylo by peklem být s nimi před sklem!“

Atmosféra se uvolnila, až když se vybily baterky u vrtačky a když zaznělo Jirkovo závěrečné: „Vypláchněte si!“ Poslechli jsme. Vypláchli jsme si pivem.

Jen Evu drobně doplním. Děkuji panu doktorovi, že nám všem odpustil třicetikorunový, regulační poplatek, který se rozhodl dodat sám, ze svého.

10358.jpg 

 

10359.jpg

Fotodokumentace z Krušovické chalupy: Vystoupení důchodců z Hlavnice, na naši počest. Jsou roztomilí, že? 

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)