Pan Mazánek má prý moc práce

pátek 10. únor 2012 16:30

Možná bych měla nad tímto článkem uronit slzu, protože to k pláči je, ale já jsem se musela smát. http://zpravy.idnes.cz/tym-vysetrovatelu-korupce-kolem-panduru-se-rozpadl-f9k-/domaci.aspx?c=A120209_210251_domaci_brd

 

expozitura.jpg

„Případ údajné korupce při nákupu rakouských transportérů Pandur pro českou armádu bude zkoumat nový tým vyšetřovatelů. Informuje o tom Mladá fronta Dnes.“

Někteří z původního, rozprášeného týmu vynášeli informace, mařili vyšetřování (neprokázáno), někteří odešli sami, znechuceni z dění u policie (co to je za termín?).

To jsem tedy zírala, kolik fatálně nespolehlivých členů týmu bylo vyvoleno špatně. To jich tolik selhalo? Dokonce musel být jeden z nich převeden do jiné kanceláře a nikdo z týmu se s ním o vyšetřované kauze nechtěl bavit. Expozitura hadr, ale asi s jiným koncem.

Nový tým je prý docela čerstvý, teď to teprve pojede k finiši, když jsou tam konečně ti praví. Svěží vítr prý nafoukal do týmu energii a práce se konečně rozjíždí na plné obrátky, říká státní zástupce Mečl. Ale jak píše MFD, nový šéf týmu Mazánek má moc práce, tak se asi to vyšetřování protáhne… Nedivím se panu Mazánkovi, že neví kam dřív skočit, že je těch kauz požehnaně, ale že by zase nebyli lidi? Že by byl jediný spravedlivý?

A tak zde máme další díl seriálu o Pandurech. Vyměnil se tým, k čemu to bude dobré, hin sa hukáže. Koberec, pod kterým je narváno, jak se tam stále něco zametá, nebo obvinění?

Nejvíc mě baví, když redaktor v TV položí otázku o možnosti přijetí úplatku hezky na rovinu přímo do tváře podezřelému. Ten podezřelý bez mrknutí oka sdělí národu jasné NE. Čekal někdo něco jiného? Ani ten redaktor nečeká nic jiného a tak by sebou určitě seknul na podlahu, kdyby se ozvalo ANO. Hloupější otázka je už jen - „Jaké máte pocity?“

Tak jaké máte pocity z toho panďůrového* vývoje?

*Panďůry do rozpočtu ďůry,

P.S. Zajímá to ještě vůbec někoho?

 

sml_moderni_technika.jpg

Obrázky vypůjčeny z internetu

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)