Pánský klub

pátek 22. červenec 2011 22:22

Vždycky jsem si představovala Pánský klub s velkým P jako něco na způsob společenství anglických gentlemanů, kteří se scházejí u svých čajů a novin, oblečeni v perfektní oblek a samozřejmě s hořící lulkou v puse.

gentleman.jpgJen praskající oheň v krbu rušií toto posvátné ticho, šustění obracených stránek Timesů a cinkot tence porcelánových šálků s čajem o tence porcelánové podšálky, maximálně cinkot ledu o silné sklo festovních sklenic s jedině uznávaným nápojem, irskou whisky. Číšníci chodí neslyšně po kobercích a sem tam zapálí gentlemanovi dohořelou dýmku, či přiloží polena do krbu. Když má gentleman přečtené Timesy, vejde do druhé místnosti, kde je kulečník, či se zde hraje poker a on se zabaví hrou. Do takových klubů měly ženy přísný zákaz vstupu, protože jak by tam vešla jen jedna, ihned by poklid gentlemana obrátila vzhůru nohama.

Takový Pánský klub byl oázou pro muže, kteří se po příchodu domů ocitli pod palbou manželčiných monologů, které bylo nutno na správném místě doplnit o hmmm, ano, ne, tak vidíš (pokývání, nebo kroucení hlavou nestačilo), křiku dětí, které byly už unavené a rády by do postele spát, jenže se tomu zuřivě bránily a než je au pair nacpala do postelí, těšil se takový muž na další den do klubu a jedině tak si uchoval jasnou mysl.

Z internetu, z té nepřeberné studnice vědomostí jsem zjistila, že dnes existují Pánské kluby, ale převážně s erotickým nábojem. Co tam vlastně gentlemani dělají? Čtou si tam erotické časopisy a pijí čaj a whisky, nejen irskou? Taky tam nesmí šlápnout dámská nožka? Jejich odpočinek zajišťuje erotično, které trčí ve vzduchu jako dusivý parfém? Odcházejí odtud páni naladěni na své manželky? Asi tak, že přijdou domů, ublafanou pusu své paní, jediné to družce jeho života, zavřou dlouhým polibkem s nadhozením jejího těla do náruče (to jak kde, někde ji musí sunout) a pádící do ložnice? Uječené děti zmlknou a ou pair jim zakrývá nevinná očka a sází je do postele?

Tak to je pro mě záhada. Jsou takto dnešní muži, družící se v Pánských klubech podobného ražení  odpočatí, laskaví a připraveni s radostí snášet manželské (partnerské) štěstí?

Pánský klub, který není záhadný a jeho činnost je skoro úplně čitelná je prý ten vládní, kterému velí pan Nečas. A to by mě zajímalo. Jestlipak tam páni také odpočívají a rozjímají, aby se navraceli domů natěšeni na své manželky, partnerky a povykující děti (tedy pokud je mají)? Vždyť je to Pánský klub na nejvyšší úrovni!

A kluby dámské? Prý je to děsná slepičárna. Fakt? Opravdu?

 

zenskyklub1.jpg

zenskyklub.gif

 

obrázky z internetu

 

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)