Jsem tu na kus řeči

sobota 16. červenec 2011 18:25

Foto vypůjčené z internetu

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Ano i já nejsem stejná. Stárnu teď fyzicky rychleji, což lze zjistit z mé nové fotografie.

Nejsem stejná ani duševně, i tam se podepisuje zub času. O moc víc zapomínám, o moc víc smutním, ale taky o moc víc přemýšlím o nesmrtelnosti chrousta. Ač jsem stále nostalgicky stavěná, více převažuje zájem o dnešní dění a i když nevylučuju, že ta nostalgie občas prorazí, bude můj blog jiný, než býval. Ano, odnesla ho řeka času.

I Vy jste někde jinde, také stárnete, ale někteří z vás pomaleji, hlavně mužští. I když mnozí stárnou pomaleji fyzicky, někteří to nezvládají duševně, zlostně prskají nebo kolem sebe kopou.

A tak je fajn, potkat stárnoucího pána, který má vtip a úsměv na tváři, přestože ho bolí celý člověk.

Je fajn potkat stárnoucí ženskou, která má vtip, úsměv na tváři a i když jí vrásky přibývají, pranic si z toho nedělá a raduje se ze života, i když je pro ni třeba hodně těžký.

Prospělo mi, že jsem odsud odešla do světa na zkušenou, získala jsem odstup a nadhled, koukám teď na blog jinak.

Vzhůru do jiných vod, do jiných časů, do časů, které tryskem uhánějí, až se jednou pro mě zastaví napořád. Než se tak stane, tak jsem se k vám vrátila na kus řeči. Mám velkou trému, jako když jsem před 4 lety začínala. No, snad někdo zajde a hned mě nebude tlouct.

Zas je léto. Cítíte tu nádhernou vůni malin, zakletou do malinové šťávy? Cítíte tu vůni růží a čerstvé mrkve? Cítíte ty paprsky slunce na své tváři? Cítíte chladivou vodu řeky, rybníka, na svém těle?

Ďjó léto, léto jak má být

 

Vzpomínka na Karla Zicha

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Naďa Dubcová

Vyšly mi dvě knížky v nakladatelství Akcent - 1. Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. 2. Nepravidelný deník české rentiérky.

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je Naďa Dubcová, podléhá licenci

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)